Motoskijoring v Dalečíně

Motoskijoring
Od ledna 1996 se v Dalečíně, pokud dovolí sněhové podmínky, jezdí pravidelně motoskijoring. Tato mladá a prozatím nepříliž rozšířená sportovní disciplína, kdy jezdec na motocyklu táhne na laně lyžaře, si v kraji, který proslul pořádáním motokrosových podniků zařazených do seriálu mistrovství světa, získal mnoho příznivců. V roce 1999 se zde jel závod mistrovství republiky.

Proběhlo

Závody v Dalečíně 4.2.2006
V sobotu 4.2.2006 se v Dalečíně odjel další závod ze seriálu Motoskijöring-Snowcross cup. Závod byl uspořádán pod hlavičkou Racing CZ a zúčastnilo se ho celkem 22 posádek v čele s favority Janem Jílkem s Ondrou Maršálkem a Zdenkem Vetešníkem s Jardou Procházkou, kteří se před tímto závodem dělili o první místo v celkovém pořadí seriálu. I když závod dramatickými okamžiky nešetřil, proběhl bez následků na zdraví jezdců i strojů, a tak se mohlo hodně jezdců radovat z dosažených výsledků a diváci těšit z dobré podívané. Diváků přišlo tradičně hodně, a tak podpora zejména domácích jezdců byla vysoká. Ti odvedli ve slušné konkurenci dobrý výkon a ukázali, že se s nimi musí počítat i v závodech většího formátu. Nově program obohatily vložené závody koní a čtyřkolek. Finálovou jízdu vyhrála dvojice Jílek-Maršálek, druzí skončili Doležal-Fulík a na třetím místě se umístila domácí dvojce Vetešník-Procházka. Vyhlášení vítězů proběhlo v kategorií: junior - 1.Jílek- Maršálek z Heřmanova Městce, 2.Škorpík- Hloušek z Písečného 3.Zedník- Makaň z Dalečína, open - 1.Doležal-Fulík z Poličky, 2.Vetešník- Procházka z Dalečína 3.Hanych- Novotný z Dalečína a veterán - 1.Dvořák- Holub, 2.Tobiáš- Plocek za Sedliště, 3.Kroulík- Lustyk. Závěrem by jsme chtěli poděkovat sponzorům závodu: WERA WERK, ŘEZNICTVÍ ŠUTERA, WESTAR s.r.o., PEKÁRNA JÍLEK, p.J.NOVOTNÝ, DITTA BAR, CAFÉ BAR L.ŠULEŘOVÁ, SVRATECKO a.s., p.M.KOTOUČEK, OBEC DALEČÍN, MEGA a.s.,BEL RAY. DĚKUJEME. Motocross team Dalečín

Závody v Dalečíně 5.2.2005
V sobotu 5.února se v Dalečíně jel závod v motoskjoringu. Mrazivé slunečné počasí přilákalo k závodní trati opět několik stovek diváků. Grog a svařené víno chutnaly a tak nic nebránilo tomu, aby se osmnáct nadšenců na silných strojí se stejným počtem lyžařů utkalo o zlaté, stříbrné a bronzové věnce. Díky účasti posádek ze seriálu závodů mistrovství republiky bylo pole rozděleno do dvou kategorií. V první skupině startovaly posádky s licencí, v druhé posádky amaterů. Závodům první skupiny jednoznačně kralovala posádka bratří Šrolerů z Klášterce nad Ohří (vícemistři mistrovství republiky v roce 2004). Z boje o druhé místo vyšla nakonec lépe domácí posádka Zdeněk Vetešník a Jaroslav Procházka, která tak obsadila celkově druhé místo před Romanem Skalkou a Davidem Fričem opět z Klášterce nad Ohří ( 7. v mistrovství republiky v roce 2004). Ve skupině amatérů podal skvělý výkon dalečínský závodník Michal Hanych s lyžařem Petrem Novotným. Svoji rychlou jízdou si dojeli po roce opět pro zlatý věnec. Na druhém místě skončil Jan Jílek s lyžařem Ondřejem Maršálkem z Heřmanova Městce. Bronzový věnec si odnesla posádka Jiří Neudert a Jan Klodner z Poličky. K vidění byly zajímavé a dramatické souboje. Zejména díky účasti licenčních jezdců se úroveň závodů opět posunula o příčku výš. S obsazením závodu i diváckou návštěvou byl spokojen i organizátor závodu Pavel Hanuš. „Letošní závod byl určitě ten nejlepší v dosavadní historii.“

Dalečínští motoskijoringáři na Mistrovství České republiky
Jedni z nejúspěšnějších motoskijoringářů posledních let v okolí, se v letošním roce zúčastnili seriálu závodů MČR – ORION CUP 2004. Celý seriál se skládal z osmi závodů a Dalečínský tým ve složení Zdeněk Vetešník, Jaroslav Procházka s mechanikem Pavlem Hanušem se zúčastnili sedmi z nich. V každém závodě bojovalo o přední umístění více jak 35 posádek. Naši jezdci šestkrát postoupili do finálových jízd mezi dvacet nejlepších, kde bojovali o mistrovské body. V těžké konkurenci dokázali třikrát bodovat. Z celkem 42.přihlášených posádek v seriálu se v konečném pořadí umístili na velmi dobrém 22.místě a stali se tak druhými nejúspěšnějšími nováčky šampionátu. Jezdci se zúčastnili i místních závodů v Ubušínku a Sedlištích, kde vždy stanuli na stupních vítězů. Touto cestou chtějí poděkovat sponzorům a to především: WERA s.r.o Bystřice nad Pernštejnem, SPORTEN a.s. Nové Město na Moravě a společnostem ADOZ Jevíčko a BEL-RAY.

Závody v Dalečíně 1.2.2003
Nádherné počasí velká divácká účast a dobré jezdecké obsazení nabídlo pěkný závod. Vítězem se stal Jan Jílek s lyžařem Ondřejem Maršálkem z Poličky. Další pořadí: 2. Michal Hanych, Petr Havlík - Dalečín, 3. Miroslav Hakl, Pavel Kadlec - Dalečín, 4. Zdenek Vetešník, Jaroslav Procházka - Dalečín.

Motoskijoring v okolí

Závody v Sedlištích 1.2.2004
Za velké divácké účasti proběhly v Sedlištích u Jimramova v neděli 1.2.2004 další závody v motoskijoringu. Na velmi dobře připravené trati ( 1km dlouhé ! ) se ve dvou kategoriích utkalo o první místa celkem 18 dvojic. V kategorii domácí stroje ( ČZ,Jawa,Praga) zvítězila dvojce M.Kubík-V.Plocek z Daňkovic, na druhém mistě se umístila dvojce M.Hakl-P.Kadlec z Dalečína, pro třetí místo si dojela dvojce A.Petrovský-V.Král z Nové Hradečné a Troubelic. V kategorii zahraniční stroje zvítězila dvojce J.Jílek-J.Šindelář z Heřmanova Městce a Žamberka, na druhém mistě se umístila dvojce Z.Vetešník-J.Procházka z Dalečína, pro třetí místo si dojela dvojce M.Hanych-P.Novotný opět z Dalečína.